Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

Kolejne sukcesy naszych studentów-kajakarzy

Jedenaście medali, w tym 6 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy - takim wynikiem kajakarze Zawiszy zakończyli mistrzostwa Polski w Brdyujściu. Zdecydowaną większość cennych krążków zdobyli nasi studenci, którym serdecznie gratulujemy!

Na bydgoskim torze mistrzostwo zdobyli: Martin Brzeziński i Paweł Szandrach (K-2 1000 m), Martin Brzeziński, Sebastian Szypuła, Paweł Szandrach i Piotr Mazur (K-4 1000 m), Sebastian Szypuła i Piotr Mazur (K2-200 m), Aleksandra Górna (K1-500), Joanna Bruska (K-1 200 m), Aleksandra Górna i Joanna Bruska (K-2 500 m)(na zdjęciu). Srebro wywalczyli: Paweł Szandrach (K-1 1000 m), Aleksandra Górna (K-1 200 m), Sebastian Szypuła (K-1 200,) Sara Jasińska, Magdalena Kuśpa, Marta Tracz, Agata Kordas (K-4 500 m), a brąz w K-1 500 m. zdobyła Joanna Bruska.

Dobra passa naszych kajakarzy trwa. Zaczęło się od mistrzostw Europy, w których powód do dumy miał Mariusz Kujawski, który z Pawłem Szandrachem wywalczył brąz na dystansie K-2 1000 m. Z młodzieżowych mistrzostw Europy na Malcie w Poznaniu medale przywiozły Joanna Bruska, Aleksandra Górna i Sara Jasińska. Wspólnie z Anną Włosik z Krakowa wywalczyły srebrny medal w konkurencji K-4 500 m. Dwie pierwsze startowały także w finałach dwójek na 500 i 1000 m i zajęły odpowiednio 7. oraz 6.miejsce.

Sukcesem zakończyła się także Letnia Uniwersjada w Kazaniu, gdzie reprezentacja KPSW zdobyła worek medali we wszystkich kolorach. Największe powody do dumy mają Mariusz Kujawski, Martin Brzeziński i Sebastian Szypuła. Warto dodać, że spośród 12 polskich krążków w kajakarstwie, aż 7 wywalczyli przedstawiciele naszego regionu, a większość z nich to reprezentanci naszej uczelni!