Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

Worek medali naszych kajakarzy w Kazaniu

Sześć złotych, jeden srebrny i jeden brązowy - komplet medali przywieźli bydgoscy kajakarze z Akademickich Mistrzostw Świata w Kazaniu (Rosja). Wielki udział w tym sukcesie mieli nasi studenci - kajakarze Zawiszy. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

O medale rywalizowało sześcioro studentów KPSW, reprezentujących barwy Zawiszy: Mariusz Kujawski, Paweł Szandrach, Sebastian Szypuła, Piotr Mazur, Rafał Maroń i Aleksandra Górna.

Sebastian Szypuła razem z Dawidem Putto zdobyli złoto w K-2 na 200m oraz w K-4 wspólnie z Piotrem Mazurem i Grzegorzem Blęką. Czwórka w składzie: Sebastian Szypuła, Paweł Szandrach, Dawid Putto i Grzegorz Blęka zdobyli także brązowy medal na dystansie 500m. Po złoto sięgnął Mariusz Kujawski wraz z Marcinem Nickowskim na 500m (na zdjęciu). W K-4 na 1000m Mariusz Kujawski razem z Nickowskim, Szandrachem i Rafałem Maroniem wywalczyli srebro. Jedyna kobieta w tym gronie - Aleksandra Górna zakończyła rywalizację w K-1 na 200m na 8. pozycji.

Wszystkim kajakarzom serdecznie gratulujemy!