Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

Kajakarki i kajakarze spisali się na medal

Kajakarki i kajakarze „Zawiszy", a zarazem nasi studenci przywieźli worek medali z młodzieżowych mistrzostw Europy, które odbyły się na Malcie w Poznaniu. Najwięcej powodów do dumy ma Paweł Szandrach, który został dwukrotnym złotym medalistą.

W mistrzostwach Europy juniorów wystartowało 900 zawodników z 32 krajów. Nasi kajakarze w wielu konkurencjach byli niepokonani. Aż 2 złote medale zdobył Paweł Szandrach. W konkurencji olimpijskiej K-2 1000 m okazał się niepokonany wspólnie z kolegą Rafałem Rosolskim z Gorzowa. Złoto zdobył także w jedynce na 500 m. Dodajmy, że kilka tygodni wcześniej Paweł wraz z naszym kolejnym studentem - Mariuszem Kujawskim na mistrzostwach Europy na dystansie K-2 1000 m. wywalczyli brąz.

Świetnie na Malcie poradziły sobie także młode kajakarki. Joanna Bruska, Aleksandra Górna i Sara Jasińska wspólnie z Anną Włosik z Krakowa wywalczyły srebrny medal w konkurencji K-4 500 m. Dwie pierwsze startowały także w finałach dwójek na 500 i 1000 m i zajęły odpowiednio 7. oraz 6.miejsce.

Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne starty, których w lipcu nie będzie brakować!