Głosowanie na Menedżera Roku 2014 trwa !
- Szczegóły
- Utworzono: 16 grudzień 2013
Prof. nadzw. KPSW, dr Helena Czakowska, Rektor Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy, jest jednym z kandydatów na Menedżera Roku 2013 w plebiscycie organizowanym przez Gazetę Pomorską. Prestiżowy tytułu przyznawany jest każdego roku, osobom zarządzającym firmami bądź instytucjami w naszym regionie. Zachęcamy wszystkich do głosowania na Panią Rektor. Już 20 grudnia poznamy nazwisko zwycięzcy. Głosy oddajemy za pomocą sms-a o treści menedzer.6 na numer 72466.
Laureaci plebiscytu wybierani są w dwóch kategoriach. O wyborze Menedżera Roku według Czytelników "Gazety Pomorskiej" decydują głosy SMS oraz internautów portalu www.pomorska.pl. Z jednego numeru telefonu można wysłać dowolną liczbę SMS-ów, jeden SMS to jeden głos.
Natomiast Menedżera Roku 2013 wybiera Kapituła Plebiscytu, w której skład wchodzą: Piotr Całbecki - marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, Dorota Jakuta - przewodnicząca sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego, Mirosław Ślachciak - prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Pracodawców i Przedsiębiorców, dr Krzysztof Matela - wiceprezes Business Centre Club i kanclerz Loży Bydgoskiej BCC, prof. dr hab. inż. Marek Bieliński - prorektor ds. współpracy z gospodarką Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, Wojciech Potocki - redaktor naczelny "Gazety Pomorskiej". Menedżer Roku 2013 to cykliczny plebiscyt "Gazety Pomorskiej" promujący ludzi dobrego biznesu. Mogą w nim wziąć udział osoby kierujące małymi, średnimi i dużymi przedsiębiorstwami z Kujaw i Pomorza. Wśród laureatów konkursu są m.in. Tomasz Zaboklicki (prezes zarządu Pesa), Maciej Kunda (prezes zarządu Mondi), Wojciech B. Sobieszak (prezes zarządu Cereal Partners Poland Toruń-Pacific).
Prof. nadzw. KPSW, dr Helena Czakowska jest Współzałożycielem i Rektorem Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy. Uczelnia jest od kilku lat największą i najchętniej wybieraną przez kandydatów uczelnią niepaństwową w mieście, a pod względem ilości studentów zajmuje 18 miejsce, na ponad 300 uczelni niepublicznych w Polsce. Potwierdzają to dane Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz GUS za ostatni rok, a także Raport miesięcznika „Perspektywy" z 2013 roku. Od 2005 roku uczelnia otrzymuje certyfikat „Wiarygodna Szkoła". W ramach dostosowywania kształcenia do potrzeb rynku pracy KPSW zaproponowała wyjątkową ofertę kształcenia modułowego, która umożliwia zdobycie specjalistycznej wiedzy w zakresie różnych obszarów. W ramach unikatowej formuły Akademii Liderów KPSW realizowany jest program kreowanie ludzi sukcesu.
Pani Rektor podejmuje liczne działania na rzecz współpracy międzynarodowej. Za skuteczną promocję Polski poza granicami kraju otrzymała zaszczytny tytuł Honorowego Ambasadora Kongresów Polskich 2013. Jest pomysłodawczynią i inicjatorką szeregu międzynarodowych wydarzeń, w tym konferencji z cyklu „Jeden świat-wiele kultur" będącej miejscem wymiany myśli na temat wielokulturowości współczesnego świata. Dotychczas w 4 edycjach konferencji wzięło udział ponad 350 referentów z kraju i zagranicy, a o konferencji pisano w 160 krajach. Od kilku lat Uczelnia współpracuje z Fundacją Watykańską Joseph Ratzinger - Benedykt XVI. W 2011 roku w ramach tej współpracy w KPSW otwarto Centrum Studiów Ratzingera, jako jedyne w świecie znajdujące się poza Watykanem. Jest to ogromne wyróżnienie dla KPSW oraz Bydgoszczy. Za współpracę z Fundacją oraz za przygotowanie wizyty Sekretarza Stanu ks. kard. prof. Tarcisio Bertone w Bydgoszczy Uczelnia została wyróżniona Medalem Papieskim.
Z inicjatywy Pani Rektor w 2012 roku uruchomiono Program Stypendialno -Edukacyjny „Step". Celem programu jest pomoc dzieciom polskich zesłańców poprzez organizowanie przyjazdów do Polski na bezpłatne studia i finansowanie ich pobytu w naszym kraju. Uczelnia organizuje zbiórki i przekazuje polskie podręczniki oraz pomoce dydaktyczne polskich szkołom działającym za wschodnią granicą.
W 2013 roku powołano w KPSW Międzynarodowe Konsorcjum Rektorów i Prezydentów Uniwersytetów i Uczelni Wyższych, działające w oparciu o międzynarodową sieć uniwersytecką. Zadaniem Konsorcjum jest współpraca nauki i biznesu. Ponadto w tym roku zawarte zostało porozumienie pomiędzy KPSW a Narodowym Uniwersytetem Kirgistanu im. J. Balasagyna w Kirgistanie o utworzeniu Centrum Kultury Polskiej w Kirgistanie z siedzibą w Narodowym Uniwersytecie Kirgistanu oraz Centrum Kultury Kirgiskiej z siedzibą w Kujawsko - Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy.
Z inicjatywy Rektor KPSW utworzono w Uczelni Międzynarodowe Centrum Nauki i Edukacji oraz Centrum dla Studentów Zagranicznych. Jednostki te powstały z myślą o kształcących się tutaj coraz chętniej obcokrajowcach i zostały uwzględnione w Planie Rozwoju Lokalnego Miasta Bydgoszczy i są częścią projektu pt. „Miasto nauki". Za zasługi dla miasta i regionu Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy otrzymała Medal Kazimierza Wielkiego, Medal Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz Medal Starosty Bydgoskiego.