Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

Sebastian Szypuła z brązowym medalem kajakarskich mistrzostw Europy!

Sebastian Szypuła, kajakarz „Zawiszy" i student administracji KPSW zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w Zagrzebiu w konkurencji olimpijskiej K-2 na 200 m (na zdjęciu pierwszy z prawej). Na podium stanął razem z Dawidem Putto, a dziennikarze jednogłośnie okrzyknęli ich odkryciem biało-czerwonych! W wyścigu K-2 na 1000 m nasi kolejni studenci - Mariusz Kujawski i Paweł Szandrach zajęli 6. miejsce.

Na zakończonych w niedzielę mistrzostwach w stolicy Chorwacji, Polacy wywalczyli sześć medali, a był to ostatni poważny sprawdzian polskich kajakarzy przed igrzyskami w Londynie, które rozpoczynają się 27 lipca. Jak czytamy w tekście autorstwa Sławomira Kabata w „Expressie Bydgoskim":

„(...) Fenomenalnie popłynęła dwójka kajakarskich sprinterów, Sebastian Szypuła (Zawisza) - Dawid Putto (Kopernik). Młodzi bydgoszczanie (Sebastian ma 20 lat, a Dawid 21), których trenerem w kadrze jest szkoleniowiec Zawiszy Mariusz Słowiński, po trzech tygodniach wspólnego pływania zdobyli brązowy medal w konkurencji olimpijskiej K-2 200 m. To rewelacyjny wynik, bo w poprzednich latach Dawidowi, pływającemu przez dwa sezony z teoretycznie silniejszym Denisem Ambroziakiem z Olsztyna nigdy nie udała się taka sztuka.

Rywalizacja w finale była tak wyrównana, że kiedy wpadliśmy na metę nie wiedzieliśmy, które zajęliśmy miejsce - mówił po powrocie Dawid Putto. - Dopiero za kreską kiedy wyczytano nas do podpłynięcia do sędziów do kontroli wagi łódki zorientowaliśmy się, że mamy medal i wybuchła euforia! Ten medal to dla nas szok, bo przed finałem szanując rywali jako najmniej doświadczeni w stawce dziewięciu osad chcieliśmy zająć miejsce wyższe niż... ostatnie.