Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

Kierunek INFORMATYKA oceniona przez PKA!

Miło poinformować, że Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy, uzyskała kolejną pozytywną ocenę prowadzonych kierunków studiów. Do grona wysoko ocenionych kierunków studiów dołączyła INFORMATYKA, prowadzona na Wydziale Technicznym Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy na poziomie studiów pierwszego stopnia o profilu ogólnoakademickim.

Czytaj więcej...

Odwołanie seminarium w dniu 24.11 !

Szanowni Państwo z ważnych przyczyn w dniu 24.11.2015 o godz. 12.00 zostaje odwołane seminarium organizowane przez Centrum Studiów Zaawansowanych i Badań Naukowych KPSW w Bydgoszczy poświęconemu tematyce uzyskiwania stopni i tytułów naukowych (doktora, doktora habilitowanego i profesora) oraz zmianom prawnym w tym zakresie prowadzone przez prof. nadzw. KPSW dr hab. Annę Frąckowiak.

Seminarium odbędzie się w terminie późniejszym.

III Kujawsko - Pomorski Kongres Młodzieży już w grudniu

Kujawsko – Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy oraz Akademia Spraw Publicznych Iuvenes Pro Publico Bono zaprasza młodzież wraz z nauczycielami ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w III KUJAWSKO-POMORSKIM KONGRESIE MŁODZIEŻY, pod hasłem: „Edukacja globalna – wyzwania i perspektywy dla Młodych (możliwości - konieczności - integralności - złożoności)”

Czytaj więcej...

Od sztuki do terapii

Wydział Nauk Społecznych i Filologicznych, Centrum Kształcenia Podyplomowego i Ustawicznego Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 w Bydgoszczy w dniu 7 listopada 2015 zorganizowali I Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Warsztatową "OD SZTUKI DO TERAPII”. W sesji plenarnej uczestnicy wysłuchali trzech bardzo interesujących i inspirujących wykładów: prof. nadzw. KPSW dr hab. Moniki Jaworskiej-Witkowskiej, dr Justyny Pasikowskiej oraz dr hab. Zbigniewa Korsaka. Sesja moderowana była przez prof. nadzw. KPSW dr hab. Małgorzatę Muszyńską oraz dr Martę Małecką. Dzieci ze SOSW nr 3 przygotowały przedstawienie „Kopciuszek na rockowo”. Uczestnicy mogli skorzystać z przygotowanych dla nich warsztatów prowadzonych przez terapeutów z zakresu między innymi: ceramiki użytkowej, tańca nowoczesnego, yogi dla dzieci, terapii tańcem i ruchem z rekwizytem, tańca terapeutycznego, ciastoterapii i wielu innych. Z opinii napływających do organizatorów wynika, że jakość prezentowanej oferty edukacyjnej była wysoka i godna kontynuowania w kolejnym roku akademickim.

 

 

Jeden Świat Wiele Kultur już za nami

W Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy w dniach 5-6 listopada 2015 r. po raz szósty zorganizowana została Międzynarodowa Konferencja Interdyscyplinarna z cyklu „Jeden świat – wiele kultur”. Jest to owoc współpracy z Fundacją Watykańską Joseph Ratzinger – Benedykt XVI, Urzędem Marszałkowskim oraz Urzędem Miasta Bydgoszczy. W tym roku była to szczególna okazja, bowiem Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił rok 2015 rokiem Jana Pawła II, dlatego też temat przewodni konferencji brzmiał: Jan Paweł II – Pamięć, Dialog, Tożsamość. Polska i Świat wobec wyzwań III Tysiąclecia. Pracownicy, doktoranci oraz studenci wzięli aktywny udział w sesji Kulturowe i filozoficzne wyzwania pedagogiki i edukacji, moderowanej przez Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Filologicznych prof. nadzw. KPSW dr hab. Monikę Jaworską-Witkowską oraz prof. nadzw. KPSW dr hab. Małgorzatę Muszyńską. Interdyscyplinarne tematy podejmowane przez prelegentów, stawiały sobie za cel uświadomienie, iż konieczne jest otwarcie się, porozumienie i wzajemna tolerancja.

Ponadto Wydział czynnie zaangażował się w przygotowanie imprez towarzyszących podczas Konferencji. Studentki III roku pracy socjalnej przeprowadziły warsztaty z Decoupage – (przygotowanie emblematów, artystycznych wazonów, biżuterii itp. z logo konferencji, wizerunkiem św. Jana Pawła II). Prof.. nadzw. KPSW dr hab. Maria Kuchcińska przygotowała wystawę demotywatorów o temacie Pomoc - opieka - wsparcie w demotywatorach. Dr Marta Małecka przeprowadziła warsztaty z zakresu rozwijania kreatywności oraz z zakresu rozwiązywania problemów w grupie. Dr Magdalena Prentka przygotowała zajęcia praktyczne z zakresu sztuki autoprezentacji w relacjach społecznych. Dr Dariusz Pestka wygłosił wykład History of Great Britain vs the French, language? Did King Arthur speak French?, a dr Piotr Zariczny - Deutschland - gestern, heute, morgen. Przygotowana przez nas propozycja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży szkolnej oraz mieszkańców Bydgoszczy.

Zaproszenie na seminarium

Centrum Studiów Zaawansowanych i Badań Naukowych KPSW w Bydgoszczy zaprasza pracowników, doktorantów oraz zainteresowanych studentów na seminarium, prowadzone przez prof. nadzw. KPSW dr hab. Annę Frąckowiak, poświęconemu tematyce uzyskiwania stopni i tytułów naukowych (doktora, doktora habilitowanego i profesora) oraz zmianom prawnym w tym zakresie. Spotkanie odbędzie się w dniu 24.11.2015 o godz. 12.00 w sali 3C.

Akademia Kujawsko-Pomorska
ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  [email protected]