Napisz dyktando i sprawdź swoją znajomość języka angielskiego
- Szczegóły
- Utworzono: 27 marzec 2014
Wydział Pedagogiczny Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy oraz Uniwersytet Międzypokoleniowy Omega serdecznie zapraszają wszystkie zainteresowane osoby do udziału w zjeździe Wydziału Dyplomacji i Spraw Międzynarodowych Uniwersytetu Międzypokoleniowego Omega.
W niedzielę 6 kwietnia br. o godz. 17.30 w Pałacu Starym w Ostromecku odbędzie się wykład prof. Janusza Kutty. Podczas najbliższego wykładu kontynuowany będzie wątek Bydgoszczy i Ostromecka w II Rzeczpospolitej Polskiej. Prof. Janusz Kutta, znany i ceniony historyk, autor wielu książek i artykułów nt. historii Bydgoszczy i Pomorza, po raz kolejny przybliży nam interesujące fakty z dziejów naszego regionu. Wstęp wolny!
Można jeszcze wziąć udziału w kursie „Matematyka last minute". Zapisy przedłużamy do 24 marca! Program kursu obejmuje 30 godzin lekcyjnych i stanowi doskonałą formę przygotowania do egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym. Zajęcia rozpoczną się 25 marca 2014r. (wtorek) o godz. 16.30 i potrwają do końca kwietnia 2014r. Odbywać się będą popołudniami, raz w tygodniu w dni powszednie, w siedzibie KPSW przy ul. Toruńskiej 55-57 w Bydgoszczy. Koszt uczestnictwa w kursie wynosi 100 zł, a maturzyści, którzy podejmą studia w KPSW otrzymają zwrot kosztów i zwolnieni będą z opłaty rekrutacyjnej.
Zapisy: tel. 500 149 149, 52 322 0 32, e-mail: [email protected].
Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy, Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria", Przestrzeń Kobiet Twórczych i Fundacja „Wiatrak" zapraszają 24 marca br. do udziału w seminarium naukowym z okazji Narodowego Dnia Życia.
Na zlecenie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego prowadzone jest badanie pt. „Analiza kompetencji i kwalifikacji kluczowych dla zwiększenia szans absolwentów na rynku pracy". Celem nadrzędnym badania jest wypracowanie listy rekomendowanych kompetencji, kwalifikacji i efektów kształcenia oraz obszarów i kierunków kształcenia istotnych z punktu widzenia potrzeb rynku pracy, gospodarki i społeczeństwa. Badanie prowadzone jest przez firmę Agrotec Polska Sp. z o.o.
7 marca br. studenci i zaproszeni goście dyskutowali nt. obecnej sytuacji Ukrainy i perspektyw współpracy pomiędzy Polską, Ukrainą i Unią Europejską. W centrum zainteresowania uczestników konferencji był rozwój wydarzeń na Ukrainie w ostatnich miesiącach i tygodniach. Celem studenckiej międzynarodowej konferencji było spojrzenie na problem protestów na Ukrainie z wielu perspektyw: medialnej reprezentacji, politycznych reakcji, geopolitycznych uwarunkowań i bezpieczeństwa międzynarodowego.