Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

Nasi biegacze znowu górą!

Morderczy upał (30 stopni w cieniu i ponad 40 stopni w słońcu!) i dystans 21,097km - z takim wyzwaniem poradzili sobie doskonale członkowie naszego Klubu Biegacza, którzy wzięli udział w IX Półmaratonie Unisławskim. W klasyfikacji generalnej reprezentacja studentów uplasowała się bardzo wysoko w klasyfikacji generalnej: Tomasz Oleś - miejsce 29, Maciej Szczepanowski - 32. i Artur Kwapisz - 57.

W ostatni dzień czerwca, w Unisławiu koło Torunia miał miejsce IX Półmaraton Unisławski. Warunki atmosferyczne panujące tego dnia były koszmarne, z uwagi na wysoką temperaturę: od 30 stopni w cieniu do 40 w słońcu. Przy takiej pogodzie na starcie biegu na dystansie 21,097km, stanęli reprezentanci naszego Klubu Biegacza w składzie:

Tomasz Oleś 01:43:38
Maciej Szczepanowski 01:44:20
Artur Kwapisz 01:49:20
Tomasz Kujaczyński 02:07:20
Maria Orłowska-Bednarz 02:13:29
Marek Bednarz

W nieoficjalnym pojedynku studenci versus wykładowcy zdecydowanie wygrali studenci, którzy uplasowali się bardzo wysoko w klasyfikacji generalnej: Tomasz Oleś - miejsce 29, Maciej Szczepanowski 32. i Artur Kwapisz - 57. Wykładowcy dobiegli na start w czasie powyżej 2h. Niestety, Marek Bednarz przegrał z pogodą i biegu nie ukończył. Niemniej jednak, wszystkim bardzo gratulujemy, a szczególnie drużynie studentów! Był to przedostatni bieg naszer reprezentacji przed wakacjami. Ostatni start 14 lipca w Skórczu na dystansie 15km.