Koła naukowe
Założeniem Koła jest ponadto współpraca z lokalnymi organizacjami, które działają na rzecz młodzieży w środowisku pozarodzinnym i pozaszkolnym.
Tego zjawiska nie mogła zlekceważyć Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa, w której ilość stanowisk komputerowych z dostępem do internetu dochodzi do 80. Tworzy to świetne warunki dla Koła Naukowego Informatyków, działającego od 15 listopada 2004 roku.
Z konieczności, problematyka naukowo-badawcza Koła pokrywa się z tematami, które zaprzątają uwagę informatyków na całym świecie: bezpieczeństwo w sieciach, wykorzystanie Internetu, upowszechnienie podpisu elektronicznego, itp.
Od samego początku żywotnym celem Koła było uczestnictwo w szerokim froncie oddolnych inicjatyw wspierających integrację Polski z Unią Europejską. Jeszcze w 2002 roku, na sesji naukowej KPCKKiC oraz KPSW, ówczesna przewodnicząca Koła Agnieszka Rekowska wygłosiła referat na temat: "Perspektywy członkostwa Polski w Unii Europejskiej". W maju roku 2003 członkowie Koła wzięli udział w paradzie Schumana, a po podpisaniu przez Polskę 16 kwietnia 2003 r. Traktatu Akcesyjnego w Atenach przeprowadzono dyskusję panelową. Jej tematem była tożsamość narodowa Polaków po akcesji. KNE utrzymuje stałe kontakty z bydgoską delegaturą Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej i z innymi jednostkami skupionymi wokół tematyki UE. Odbywające się co najmniej raz w miesiącu zebrania stanowią forum ożywionych dyskusji i polemik w oparciu o materiały zebrane przez wybrane zespoły studentów.
W planach Koła jest prowadzenie, przeznaczonych dla studentów KPSW, szkoleń i treningów dotyczących radzenia w sobie w sytuacjach trudnych, albowiem nie jest tajemnicą, że życie studenta obfituje w stresy, które są przyczyną lęków i fobii. Ambicją Koła jest zorganizowanie grup wsparcia. Chce ono także zaproszać gości-ekspertów do wygłaszania referatów, publikować zebrane materiały, a także rozpocząć współpracę międzyuczelnianą, np. z Kołem Psychologii Społecznej Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego.
Studenci mogą pogłębić swoją wiedzę z dziedziny rachunkowości, rozwijać umiejętności z zakresu wykorzystywania nowoczesnych technologii w rachunkowości, a także udoskonalić umiejętności sprawnego posługiwania się aktami prawnymi z zakresu finansowo-księgowego. Koło upowszechnia zastosowanie programu SYMFONIA m.in. do rozwiązywania problemów, jakie występują w małych i średnich firmach.
Koło współpracuje ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce Oddział Bydgoszcz, a członkowie Koła uczestniczą w spotkaniach w "Klubie Młodego Księgowego" Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
Studenckie Koło Przedsiębiorczości jest współorganizatorem konkursu "Mistrz rachunkowości i Finansów" dla uczniów klas szkół ponadgimnazjalnych zawodowych.
działalność zawieszona
Pogłębianie wiedzy, rozwijanie zainteresowań i umiejętności studentów w zakresie prawa administracyjnego i administracji publicznej stanowią cel Studenckiego Koła Naukowego Administratywistów, które powstało w roku akademickim 2006/2007.
W planach Koła jest organizowanie wykładów, warsztatów oraz prowadzenie prac naukowo-badawczych nad problematyką związaną z szeroko rozumianą administracją. Organizatorzy Koła zakładają także współpracę z krajowymi i zagranicznymi organizacjami naukowymi, ośrodkami akademickimi i podmiotami prowadzącymi działalność gospodarczą w celu wymiany wiedzy i doświadczeń. Działalność Koła ma się przyczynić do pogłębienia wiedzy i umiejętności, a także do kształtowania życia naukowego wśród studentów. Do Koła mogą przystąpić wszyscy studenci Wydziału Prawa i Administracji KPSW.
Koło Naukowe Młodych Pedagogów "Paidagogos"
Koło Naukowe Młodych Pedagogów: "Paidagogos", im. Aleksandra Kamińskiego przy Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy zostało założone w lutym 2009 roku. Koło ma na celu rozwój zainteresowań naukowych studentów, a zwłaszcza dotyczy: działalności naukowej (organizowanie konferencji, pisanie artykułów naukowych), poszerzanie wiedzy członków Koła Naukowego i umiejętności (udział w warsztatach, wykładach, dyskusjach, spotkaniach), w oparciu o zdobytą wiedzę podejmowanie działań wolontariackich, poznanie przyczyn problemów dzieci i młodzieży w Polsce, poznanie źródeł działań profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania patologii społecznej dzieci i młodzieży.
Zadania te realizowane są poprzez: organizowanie konferencji naukowych, organizowanie warsztatów szkoleniowych, organizowanie projektów badań z dziedziny profilaktyki dzieci i młodzieży oraz przedstawianie ich na forum uczelnianym i pozauczelnianym, współpracy z placówkami naukowymi oraz innymi uczelniami.